Jak szybko posprzątać pokój i biuro?

profesjonalne środki czystości

Sprzątanie często kojarzy nam się z długotrwałym i żmudnym zajęciem, które często odwlekamy jak tylko się da. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Systematyczność to klucz w utrzymaniu porządku w naszym domu czy biurze. Jednak często okazuj się, że nie jesteśmy dość sumienni i pod koniec tygodnia mamy do uporządkowania spory bałagan. Warto więc zastanowić się jak można usprawnić proces sprzątania i opracować odpowiedni plan działania.

Najlepiej zacząć od wyniesienia rzeczy, które nie powinny znajdować się w danym pomieszczeniu, na ich właściwe miejsce. Kiedy mimo wszystko zostanie nam spora ilość porozrzucanych rzeczy należących do sprzątanego pokoju, możemy posegregować je kategoriami. Ułóżmy osobno ubrania, akcesoria biurowe, gazety i książki oraz inne przedmioty w zależności od specyfiki sprzątanego pokoju. W ten sposób szybciej odłożymy je na odpowiednie miejsca, nie krzątając się przy tym bez przerwy z kąta w kąt. Kiedy pokój wydaje się już w miarę schludny, możemy zabrać się za ścieranie kurzy, pamiętając, aby zacząć od najwyżej położonych powierzchni, a kończąc na tych znajdujących się najbliżej podłogi. Następnie zajmij się oczyszczeniem sprzętu elektronicznego. Jakkolwiek do wytarcia kurzy wystarczy nam jedynie szmatka i wiaderko ciepłej wody, w tym przypadku warto zdecydować się na profesjonalne środki czystości. Na rynku istnieją specjalistyczne produkty do mycia komputerów, telewizorów, ekranów LCD, telefonów, radioodbiorników oraz innych urządzeń biurowych, nie ryzykuj więc uszkodzenia ich, decydując się na nieodpowiedni sposób czyszczenia. Ostatnim zadaniem jest posprzątanie podłogi. W przypadku posadzek i paneli, w zależności od stopnia zabrudzenia powinniśmy najpierw pozamiatać, poodkurzać, a następnie zmyć podłogę. Wykładziny wydają się prostsze w pielęgnacji, gdyż należy je jedynie poodkurzać, jednak w przypadku wystąpienia plan i silnych zabrudzeń, specjalistyczne środki czyszczące mogą okazać się niezbędne. Odkurzając pamiętajmy także o innych elementach tapicerskich, jak np. sofa i krzesła.

Dobrze zaplanowane sprzątanie zaoszczędzi ci wiele czasu i trudu. Stosując taki harmonogram już za pierwszym razem zobaczysz, jak szybko można wysprzątać pomieszczenie, które wcześniej doprowadzałeś do porządku przez długie godziny. Pamiętaj: systematyczność + dobry plan + odpowiednie środki czystości = porządek.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s