Czyste filtry z okapu – jak to zrobić?

środki czystościKiedy ostatni raz zaglądałeś/aś pod okap i sprawdzałeś stan filtrów? A może nigdy nie wpadło ci to nawet do głowy? Podstawowym zadaniem filtra jest oczyszczanie powietrza. Dotyczy to eliminacji nieprzyjemnych zapachów oraz wychwytywaniu drobnych cząsteczek tłuszczu. To właśnie filtr odpowiedzialny jest za prawidłową pracę okapu. Jego odpowiednia pielęgnacja jest zatem kluczowa. Dostępne na rynku środki czystości posiadają specjalne substancje czynne, które doskonale radzą sobie z usuwaniem nalotów kuchennych. Kiedy jednak nie mamy ich pod ręką, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z domowych sposobów na radzenie sobie z tego typu zabrudzeniami i powierzchniami.

Warto zwrócić uwagę, czy producent naszego okapu pozwala na mycie filtrów w zmywarce. To oczywiście znacznie usprawnia cały proces. Jednak w wypadku, kiedy zabrudzenie jest szczególnie duże, należy najpierw zdecydować się na czyszczenie ręczne.

Sprawdzonym sposobem na doprowadzenie filtrów do odpowiedniego stanu czystości jest użycie gorącej wody, dobrego płynu do naczyń, sody oczyszczonej, miękkiej szczotki oraz ręczników papierowych. Mieszając ze sobą sodę i płyn uzyskamy środki czystości własnej produkcji. Wystarczy zdjąć filtry z okapu, nalać do zlewu wodę, wlać naszą miksturę, włożyć do niej filtry i pozostawić je tam na około pół godziny. Następnie delikatnie użyć szczotki, spłukać i pozostawić do wyschnięcia na papierze toaletowym.

Czyszczenie filtrów z okapu jest istotnym elementem wpływającym na efektywną pracę urządzenia. Wybierając profesjonalne środki czystości bądź stosując domowe metody, pamiętajmy, że to systematyczność jest kluczem do sukcesu w kwestii utrzymania czystości dowolnego urządzenia bądź powierzchni.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s