Profesjonalne środki czystości Voigt – dozowanie i rozcieńczanie

profesjonalne środki czystościStosowanie profesjonalnych środków czystości często wiąże się z koniecznością odpowiedniego rozcieńczania detergentów, tak aby ich skuteczność była jak najlepsza. Mogą służyć temu specjalne urządzenia – tzn. systemy dozujące. Ich zadaniem jest optymalne rozcieńczenie produktu, co ma później przełożenie w efektywności sprzątania, bezpieczeństwu użytkowników oraz kosztach, jakie się z tą czynnością wiążą. Systemy dozowania występują zarówno w wersji manualnej jak i mechanicznej i w zależności od potrzeb klienta posiadają różne funkcje takie jak np. nabłyszczanie, dezynfekcja, tworzenie równych rodzajów stężeń czy równoczesne stosowanie dwóch różnych preparatów.

Niezależnie czy decydujemy się na rozcieńczanie ręczne czy mechaniczne, zawsze należy zapoznać się z zaleceniami znajdującymi się na etykietach produktów. Ponadto producent środków czystości Voigt oferuje swoim klientom do wglądu specjalną tabelę rozcieńczeń oraz szkolenia mające na celu omówienie najczęściej spotykanych problemów z zakresu tego rodzaju technologii. Wykwalifikowani pracownicy Voigt przeprowadzają także audyty czystości pozwalające zminimalizować koszty utrzymania czystości.

Należy pamiętać, że zarówno zbyt małe jak i zbyt duże stężenie roztworu nie wpływa korzystnie na proces sprzątania. Jakkolwiek pierwszy przypadek wydaje się być oczywisty – użycie zbyt małej ilości środka czystości powoduje spadek jego skuteczności, o drugim często zdarza nam się zapomnień. Jednak stosując nadmierna ilość detergentu wcale nie sprawimy, że będzie on działał proporcjonalnie lepiej. Zbyt duża ilość produktu może spowodować, że na czyszczonej powierzchni pozostaną smugi i zacieki oraz będzie ona bardziej podatna na przyjmowanie brudu. Pamiętajcie zatem, aby odpowiednio dobrać ilość produktu do danej powierzchni i stopnia jej zabrudzenia – w ten sposób nie tylko sprawisz, że sprzątanie okaże się bardziej efektywne, ale również wpłyniesz na ekonomię użytkowania, a w konsekwencji względy ekologiczne.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s