Kilka sposobów na skuteczne czyszczenie fug

Czystość podłogi, to nie tylko czystość kafelek, ale też fug pomiędzy kafelkami. Przynajmniej raz w roku, fugi powinny być dokładnie wyczyszczone. Znajdują się one nieco niżej od poziomu kafelek, dlatego zwykłe mycie podłogi nie pozwala na dokładnie oczyszczenie fug.

Nie myci fug powoduje, że gromadzący się w nich brud, będzie przedostawał się na podłogę i będziemy musieli myć ją częściej. Poza tym białe fugi mogą zżółknąć, a nawet może pojawić się grzyb.

Jak skutecznie wyczyścić fugi?

Istnieje kilka bardzo prostych sposobów, by wyczyścić fugi:

  1. Fugi posypujemy proszkiem do pieczenia (okazuje się, że proszek do pieczenia to znakomity środek czystości). Proszek pozostawiamy na ok. 20 min, po czym zmywamy go z fug wilgotną ściereczką, następnie myjemy, jak zwykle całą podłogę.
  2. Innym środkiem czystości skutecznym w usuwaniu brudu z fug będzie ocet. Ocet to znany od lat domowy środek czyszczący, skuteczny „na wszystko”. Ocet mieszamy z wodą w proporcji 1:2 i czyścimy fugi za pomocą starej szczoteczki do zębów.
  3. Do roztworu wody z octem warto dodać sodę co pomoże zniwelować nieprzyjemny zapach z octu. Do roztworu dodajemy taką ilość sody, by powstała z tego papka, którą nakładamy na fugi, a po 10 minutach możemy zacząć czyścić szczoteczką.
  4. Kolejnym sposobem jest wykorzystanie po prostu pasty do zębów – jednak musielibyśmy na to wykorzystać przynajmniej kilka tubek. Ewentualnie można po prostu przemyć je zwykłym płynem do mycia naczyń.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s