Porządek w samochodzie – szybko i skutecznie

mycie samochoduSamochód wykorzystujemy niemal każdego dnia, jednak nie raz i nie dwa zapominamy o tym, że wypadałoby w nim zrobić porządek. Często nie mamy an to czasu, albo po prostu nie zastanawiamy się nad tym. Jak zatem wyczyścić samochód, by i tracić na to zbyt dużo czasu, a jednocześnie, żeby porządki były skuteczne? Oto mój sposób:

Przede wszystkim, należy być zaopatrzonym w odpowiednie środki czyszczące i narzędzia przydatne do tego zadania. Osobiście nie wyobrażam sobie mycia samochodu bez chusteczek nawilżających. Chusteczkami przemywam większą część samochodu. Kolejne przydatne narzędzia to rękawiczka z mikrofibry. Łatwo i szybko czyści się nią okna w samochodzie – i bez smug!

Potrzebny będzie jeszcze płyn do mycia szyb (można użyć płynu do spryskiwaczy), odkurzacz lub wałek czyszczący, a także ściereczka z mikrofibry lub bawełniana. Przydadzą się także ręczniki papierowe Satino orz reklamówka na śmieci.

Zaczynamy od tego, że wszystkie śmieci wrzucamy do reklamówki. Gumowe dywaniki mocno trzepiemy, jeżeli mamy taką możliwość to polewamy mocnym strumieniem wody i pozostawiamy do wyschnięcia. Wszystkie elementy, które wozimy na co dzień w aucie, wynosimy.

Zaczynamy od mycia szyb w aucie. Można je umyć płynem do spryskiwaczy, lub mieszanką wody z octem. Używamy do tego rękawicy z mikrofibry, a na koniec szyby wycieramy jeszcze ręcznikami Satino, by pozbyć się ewentualnych smug. Następnie całe wnętrze auta wycieramy chusteczkami nawilżającymi – usuwamy w ten sposób cały kurz. Zużyte chusteczki wrzucamy do reklamówki ze śmieciami. Potem również można jeszcze dodatkowo przetrzeć wnętrze ręcznikami Satino.

Kolejna czynność to odkurzanie – ja jednak używam wałka czyszczącego by oczyścić fotele z wszelkich kłaków czy kurzu. Zajmuje to więcej czasu, niestety nie posiadam odkurzacza przenośnego więc musi tak to wyglądać. Jednak jest to dokładny sposób, a jak się nabierze wprawy, to można równie szybko oczyścić siedzenia wałkiem.

I właściwe to już wszystko. W dzisiejszych czasach nie warto bawić się w mycie samochodu z zewnątrz, kiedy na myjni usługa ta kosztuje naprawdę grosze. Jak widać sprzątanie samochodu, to nie jest skomplikowana sprawa – tak naprawdę zajmuje to kilka minut, a pozwala długo cieszyć się czystym wnętrzem 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s