Jak wyczyścić kabinę prysznicową?

środki czystościCzyszczenie kabiny prysznicowej niekiedy bywa bardzo mozolne i uporczywe. Kamień, osad z mydła, smugi na drzwiczkach lub powracająca pleśń są bardzo trudne do usunięcia. W tej sytuacji zawodzą zwykłe środki czystości. Zostaje nam tylko profesjonalna chemia lub domowe sposoby naszych babć.

Dość popularnym sposobem jest czyszczenie drzwiczek kabiny przy pomocy octu. Należy najpierw wymieszać pół na pół wodę z octem, a następnie przetrzeć drzwi kabiny zamoczoną w roztworze szmatką. Jeśli zabrudzenia są bardzo silne, można spróbować najpierw lekko podgrzać ocet. Gdy już uda nam się doczyścić zacieki z mydła i kamienia, drzwi kabiny dokładnie spłukujemy i osuszamy. Ciekawym sposobem na pozbycie się uporczywych smug z drzwi prysznicowych jest wtarcie w nie rozcieńczonego octu i wypolerowanie do sucha papierowym ręcznikiem, tym razem już bez spłukiwania. Przy pomocy octu możemy również zdezynfekować szyny drzwi prysznicowych. Należy w tym celu rozcieńczyć go i lekko podgrzać, zostawić na kilka godzin i następnie zmyć gorącą wodą. W ten sposób pozbędziemy się uporczywego kamienia i innych trudnych do usunięcia zabrudzeń.

Jeśli naszym problemem jest pleśń, pomocna będzie soda oczyszczona lub ewentualnie woda utleniona. W przypadku gdy szorowanie sodą nie wystarczy, można polać czyszczone miejsce roztworem 3% wody utlenionej i pozostawić do wyschnięcia. Żeby zapobiec późniejszym nawrotom pleśni warto pamiętać o tym, żeby po każdorazowym wzięciu prysznica zamykać drzwi kabiny. Jeśli tylko istnieje taka możliwość dobrze jest otworzyć okno lub ewentualnie włączyć wentylację.

Alternatywą dla domowych sposobów są profesjonalne środki czystości. W sklepach z profesjonalną chemią znajdziemy preparaty dzięki którym sprzątanie będzie dużo szybsze i łatwiejsze. Niezależnie od tego czy użyjemy zwykłego octu czy specjalnie przeznaczonych do czyszczenia kabin prysznicowych środków czystości warto pamiętać o tym, żeby za każdym razem gdy się wykąpiemy natychmiast usuwać wodę z drzwiczek przy pomocy gumowej wycieraczki do szyb. Pozwoli nam to dłużej cieszyć się schludnie wyglądającą łazienką.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s